Uudised

ENLi Teated 348

ENL

9. oktoober 2012
ENLi Teated nr 348

UUDISED

# NOVO! Ehk Noored ja Valitsejad Otsustavad - ENLi konverents juba 19. oktoobril!

Noori puudutavad küsimused on olulised mitte ainult noortele endile, vaid mõjutavad kogu riigi tulevikku. Kutsume Sind 19. oktoobril TTÜ'sse „NOVO! Noored ja valitsejad otsustavad" konverentsile. Sellega alustab Eesti Noorteühenduste Liit avalikku arutelu noortevaldkonna ja noortepoliitika tulevikust peale kehviva noorsootöö strateegia lõppu 2013. aastal.
Loe täpsemalt siit

 

# Tallinlastele: Avar ehk avatud arutelu 11. Oktoobril

Räägime avatult. Tallinn on kolmandik Eestist. Millised võimalused on ja milliseid vajavad Eesti suurima omavalitsuse noored? Tallinna Noortevolikogu ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad Sind, kes Sa oled noor või töötad Tallinna noorte heaks, avatud arutelule noorte tulevikust Tallinna linnas. Arutelu toimub koostööd Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga.
Loe täpsemalt siit

 

# Tule ENLi esindajana osalema välishindajana noorsootöö kvaliteedi hindamise projektis

Sel sügisel toimuvad noorsootöö kvaliteedi välishindamised ajavahemikus 8.-19. november 2012. Välishindaja töömahuks arvestame kokku 5-6 päeva (kahepäevane koolitus, individuaalne töö enesehindamise tulemustega, välishindamispäev, hindamistulemuste kirjalik viimistlemine).
Loe täpsemalt siit

 

# ENL ootab endaga koos toimetama uusi (ja vanu) vabatahtlikke!

Kes teab ja mäletab, siis ENLi Suvekoolis oli meil väga tubli ja asjalik vabatahtlike meeskond, kes toimetas need 4 päeva naerul sui. Suvekool ei ole aga ENLi ainus sündmus, kuhu vabatahtlikke ootame. Neid tuleb veel :)
Loe täpsemalt siit

 

# Otsitakse Hea Eeskuju stipendiumi laureaate!

Kas Sina tunned mõnd noort, kelle särasilmsus ja soe süda ning sihikindel töö, on muutnud meie kodupaika paremaks? Võib-olla elab just Sinu kõrvalmajas keegi, kelle pealehakkamine ja entusiasm paneb ka Sind uskuma oma unistustesse. Keegi kes on Sulle eeskujuks? Juba järgemööda viiendat aastat otsime kandidaate konkursile "Hea Eeskuju".
Loe täpsemalt siit

 

# Tallinna linna noortevolikogu valimised

Tallina Spordi- ja Noorsooamet, Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud ning Tallinna Õpilasesindus kuulutavad välja Tallinna linna noortevolikogu koosseisu valimised. Noortevolikogusse võivad kandideerida kõik 14-26-aastased noored, kelle elukohaks Eesti rahvastikuregistri andmetel on sama vana kui ennesõjaaegne: kuidas edasi?" 
Esseekonkursi tööde laekumise tähtaeg on 14. oktoober 2012. Esseekonkursi 1. koha auhind 600.- eurot, 2. ja 3. koht 300.- eurot. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 5. novembril 2012. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub korp! Sakala 103. aastapäeva raames korraldatud perekonnaõhtul 9. novembril. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse esseevõistlusele "Ajalugu, mis ühendab Eestit" 
Noorteühing Avatud Vabariik kutsub gümnasiste ja üliõpilasi osalema esseevõistlusel "Ajalugu, mis ühendab Eestit". Kümne parima töö autorid pälvivad auhindu, peapreemiaks on uhiuus tahvelarvuti iPad3. Töid saab esitada ajavahemikul 14. september - 18. oktoober 2012.a.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Projektikonkurss Eesti-Soome vahelise koostöö arendamiseks noortevaldkonnas
Eesti Noorsootöö Keskus kuulutab välja projektikonkursi Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi vahelise noortevaldkonna koostöölepingu tegevussuundade elluviimiseks. Koostöö eesmärk on toetada noorsootöö arengut ja selle kaudu noorte iseseisvumist ning paremaid elutingimusi ja edendada kodanikuaktiivsust.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Vabaühenduste Fond kuulutab välja väikeprojektide taotlusvooru 
Avatud Eesti Fond kuulutab tänasest välja EMP toetuste Vabaühenduste Fondi (VÜF) konkursi väikeprojektidele, mille eesmärgiks on parandada vabaühenduste tegutsemisvõimekust ja keskkonda.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: 640 € noortele hea terviseprojekti elluviimiseks 
Tervise Arengu Instituut kuulutab välja konkursi TEIP ehk Tervist edendava idee projekti. Konkursile ootame 12-19aastaste noorte endi kirjutatud ideeprojekte, kuidas muuta oma kodukoht meeldivamaks paigaks ning vanemate, koolikaaslaste, õpetajate käitumisviise tervislikumaks. 
Lisainfot siit

 

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
9.10 külastavad ENLi osaluskogude koordinaatorid Liina Rüütel ja Jaanika Aasa Lääne-Virumaa osaluskogusid
9.10 kohtuvad ENLi osaluskogude koordinaatorid Liina Rüütel ja Jaanika Aasa Järvamaa noorsootöötajatega 
10.10 külastavad ENLi osaluskogude koordinaatorid Liina Rüütel ja Jaanika Aasa Valgamaa osaluskogusid ja Valgamaa noortekonverentsi
12.10 toimub ENLi kontoris osaluskogude projektifondi kolleegiumi koosolek
13.10 toimub ENLi kontoris ENLi nõukogu koosolek

 

Eelmisel nädalal:
2.10 esines ENLi noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ettekandega Tööandjate Keskliidu ja programmi NUPP Tööle korraldatud noorte töötuse ümarlaual
3.10 osales ENLi avalike suhete spetsialist Karl Hallik AKNA kolleegiumil
3.10 kohtusid ENLi noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja vabatahtlik Mart Kimmel Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonnaga, et panna paika NOVO! töögruppide sisu