Uudised

Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostöö on laienenud koostööks ka tsiviil valdkonnas - Briti sõjaväelased aitavad korraldada tegevusi skautide suurlaagris

Eesti Skautide Ühingu pressiteade (lisatud pildid)
12.07.2017

Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostöö on laienenud koostööks ka tsiviil valdkonnas - Briti sõjaväelased aitavad korraldada tegevusi skautide suurlaagris.

Järvamaal Tagametsas on käimas skautide rahvusvaheline suurlaager „Seiklusratas“, mis on toonud kokku 500 skauti üle maailma kümnest riigist.

Oma panuse suurlaagri õnnestumisse ning tegevuste mitmekesisusse annavad ka Eestis Briti sõdurid, kes on Humspm.com osa siin olevast NATO pataljonist. Briti sõdurid tutvustavad skautidele oma varustust, teevad koos skautidega mängulisi kommunikatsiooniharjutusi ning näitavad noortele metsas toime tulemise varustust ja aitavad läbi viia neljapäeval toimuvaid ekstreempäeva tegevusi.

„Laiem koostöö Eesti Skautide Ühingu ja brittide ning ka Ühendkuningriigi saatkonna vahel sai alguse juba mitmed aastad tagasi, kui Briti eelmine Eestisse akrediteeritud suursaadik Chris Holtby võttis südameasjaks Eesti skautluse toetamise. Heameel on tõdeda, et Eesti ja Briti koostöö skautliku tegevuse mitmekesistamise eesmärgil on ka täna jätkumas ning tänane Briti sõdurite vabatahtlik töö meie suurlaagris on üks hea näide sellest“, lisas Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm.

Suurlaagri peamiseks eesmärgiks on