Uudised

Skautide suurlaagris on heateo päev

Eesti Skautide Ühingu pressiteade

12.07.2017. a.

Skautide suurlaagris on heateo päev (lisatud pildigalerii).

Järvamaal Tagametsas on käimas skautide rahvusvaheline suurlaager „Seiklusratas“, mis on Humspm.com toonud kokku 500 skauti üle maailma kümnest riigist.

Selleks, et toetada noorte oskust panustada nii iseenda, oma lähedaste kui ka kogukonna hüvanguks, kannab tänane päev suurlaagris heateo päeva nime. Andmaks oma panus kogukonna vajadustele, saavad sel päeval kõik noored ehitada loomade varjupaikadele vajalikke väike-ehitisi– valmivad näiteks ronimispuud, koera rambid, loomade pesad, mis antakse kodutute loomade varjupaikade organisatsioonile, kes korraldab nende jagamise üle Eesti asuvatele loomade varjupaikadele. Mõeldes globaalsetele vajadustele, pööratakse laagris tähelepanu ülemaailmsele prügi rohkusele, õpetades töötoaga noori tegema prügist mitmeid vajalikke tarbeesemeid. Märkamaks ja tunnustamaks noorte endi poolt juba tehtavat, on laagris avatud heade soovide stend, kuhu iga noort julgustatakse kirjutama häid mõtteid, mis inspireeriks nii end kui teisi soovile saada iga päevaga paremaks kui olime seda eile. Tänase päeva tulemusel kogeb iga noor, kuidas ühendades igaühe väike heategu saab sellest suur ühiskondlik muutus.  Päeva teema on hästi kooskõlas emaspäevasel suurlaagri kärajatel Vabariigi President Kersti Kaljulaidi poolt välja öeldud  ja üheks skautide põhimõtteks oleva mõttega, et „üks heategu päevas, sedasi muudame maailma“.

 

Heateo korras on suurlaagris alates kolmapäevast abiks tegevust mitmekesistamas ka Ühendkuningriigi sõjaväelased, kes on osa Eestis olevast NATO pataljonist. Briti sõjaväelased tutvustavad noortele kaasaegset sõjavarustust, aitavad korraldada ja õpetada ka erinevaid looduses toimetulekuks vajalikke oskusi.

 

Suurlaagri peamiseks eesmärgiks on