Osaluskohvikud

Eesti Noorteühenduste Liit korraldab iga aasta novembris koos maakondlike noortekogude ja linna ning valla noortevolikogudega 15 Osaluskohvikut

Osaluskohvikute eesmärk on tuua ühiste teemade ümber kokku väga erineva tausta ja kogemusega noored ning noortemeelsed, et panna paika, kuhu tulevikus liikuma peame. Nii kohtuvad laudade taga noorte esindajad (õpilased põhikoolist, aktivistid keskkoolist, asjaarmastajad kutsekoolist, õpihimulised ülikoolist, noored emad ja isad, töötavad noored) ja otsustajad (vallavanemad, linnapead, firmajuhid, noorsootöötajad, maavanemad, ühiskonnaõpetajad, riigikogulased, koolijuhid).

Kuigi noortel on 301 Moved Permanently võimalus kaasa rääkida noortevolikogudes, õpilasesindustes või noorteorganisatsioonides, ei leia ei noored ega „vanad“ tihti aega oma igapäevaste kiirete tegemiste kõrvalt rahulikult maha istuda ja KOOS tulevikku vaadata. Selleks kutsub Eesti Noorteühenduste Liit koos osaluskogudega erinevad osapooled kokku just mitteformaalses kohviku stiilis, et meeldivas keskkonnas tuleviku üle unistada.

Osaluskohvikus on palju erinevaid teemasid, arutlusele tulevad nii üle-Eestilised valukohad kui kohalikud tähtsad teemad.

Et paljudest erinevatest unistustest ja mõtetest saaksid konkreetsed ideed, ideedele leitaks kõrvale konkreetsed võimalused ja tegevused ning et


nginx
tegevused leiaks vastutajad, kes need ellu viivad, on lisaks Osaluskohvikus osalevale 1500 noorele ja otsustajale Osaluskohvikuga seotud Eesti Noorteühenduste Liit ja noortekogude-noortevolikogude meeskonnad! Olenevalt teemast ja otsusest, seome tulemused õigete inimeste ja organisatsioonidega.

Loe 2016. aasta Osaluskohvikute sisuaruannet SIIT
Loe 2015. aasta Osaluskohvikute sisuaruannet SIIT.
Loe 2014. aasta Osaluskohvikute sisuaruannet
SIIT.

Osaluskohvikud Facebookis.

Osaluskohvikute koordinaator:
Kristjan Tedremaa
kristjan [ät] enl.ee
+372 5332 4922